Stół Industrial Old

Nowy produkt

Przybliżony czas realizacji: 4 - 5 tygodni od momentu potwierdzenia zamówienia.

Więcej szczegółów

3 950,00 zł

  • Sosna
  • Dąb
  • 160 cm x 80 cm
  • 200 cm x 90 cm
  • 240 cm x 90 cm
  • 300 cm x 100 cm
 
Opis

Styl Industrial narodził się w USA w latach 50-tych i związany był z panującą wówczas recesją oraz potrzebą zagospodarowania opustoszałych fabryk i terenów przemysłowych. Potrzeba aranżacji dużych otwartych przestrzeni w których dominował brak podziału na strefy oraz surowość wykończenia wpłynęła  na zastosowane w nich meble i materiały z których były wykonywane. Wiele poprzemysłowych elementów było zostawianych na wierzchu lub wręcz eksponowanych i zestawianych z meblami  nawiązującymi  do historii danego miejsca lub specjalnie celowo postarzanymi. Ponieważ użytkownikami takich wnętrz byli z początku głównie artyści, którzy z lubością podkreślali indywidualizm i oryginalność powstał z czasem unikalny styl, który stał się jednym z wiodących i docenianych do dzisiaj sposobów aranżacji i wykończenia wnętrz.

Meble w stylu industrialnym powinny być duże często wykonane z elementów z odzysku lub posiadające swoją historię wraz ze śladami użytkowania a nawet zużycia. W ten styl doskonale wpisują się duże blaty z postarzanego drewna, które mają niepowtarzalną fakturę i naturalne wykończenie. Drewniane blaty bardzo często łączone są z metalowymi masywnymi podstawami tak jak ma to miejsce w przypadku prezentowanego stołu Industrial Old. Prostota formy oraz elementy metalowej podstawy na kółkach z możliwością blokady kół zaczerpnięte zostały ze starych fabryk i warsztatów rzemieślniczych. Stół wykonywany jest na zamówienie przez Polskiego producenta a zastosowane podstawy są każdorazowo wykonane z odlewu żeliwnego przez co są wytrzymałe i niepowtarzalne.

Blat wykonywany jest z drewna sosnowego lub dębowego. Istnieje możliwość zmiany wymiaru lub zastosowania innego rodzaju blatu lub  sposobu wykończenia jego krawędzi na przykład okucie listwą metalową. Zamówienie precyzowane jest indywidualnie z uwzględnieniem sugestii klienta. Dodatkowo można zabezpieczyć koła dodatkową gumą zapobiegającą uszkodzeniom nawierzchni opcja dodatkowo płatna 100zł.

Produkt wykonywany jest z surowców naturalnych dlatego prezentowane zdjęcia są poglądowe i mogą występować różnice związane z zamierzonymi przetarciami, nierównościami, szczelinami, usłojeniem, kolorystyką. Każdy wykonany stół jest unikatowy i oryginalny.

PRODUKT NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

 
Więcej informacji
Wysokośćpodstawy minimum 74 cm + grubość blatu
PodstawaOdlew żeliwny
InneIstnieje możliwość wykonania stołu w innym wymiarze (wycena indywidualna)
MateriałBlat drewno naturalne sosnowe lub dębowe
Wymiary:160 cm x 80 cm, 200 cm x 90 cm, 240 cm x 90 cm, 300 cm x 100 cm
 
TRANSPORT

Po złożeniu zamówienia skontaktujemy się z Państwem i potwierdzimy koszty transportu. Zamówienie jest przyjęte do realizacji dopiero gdy Państwo zaakceptują zaproponowane przez nas koszty związane z transportem.

Przy większych zamówieniach prosimy o kontakt ze sklepem:
sklep@meblisto.pl
tel. 881 952 419, 734 423 948

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Ostatnio wyświetlane

Porównaj 0